Nejprve oddělte vejce teplá jako v místnosti. Ujistěte se, že mísa a tyčinky na míchání jsou velmi čisté a rozhodně beze stop tuku. V bílku nesmí být žádné zbytky žloutku. Díky tomu budou vaše vyšlehané bílky obzvláště krásné.
Bílky šlehejte ve stojanovém mixéru, dokud nejsou pevné. Když bílky již trochu zbělají, přidávejte postupně po lžících cukr.
Bílky šlehejte, dokud se nevytvoří pevné špičky a nevznikne krásný lesklý sníh. Cukr by se pak měl zcela rozpustit. Vyzkoušejte to tak, že trochu sněhu rozetřete mezi konečky prstů – pokud neucítíte žádné drobečky, směs je již vyšlehaná.
Vyškrábněte vanilkovou dužinu z vanilkového lusku a vmíchejte ji do vyšlehané vaječné směsi.
Na směs prosejte kukuřičnou mouku a přidejte ocet. Obojí dobře přeložte.
Na plech s pečicím papírem rozetřete směs pusinek do kruhu a pěkně ji rozetřete. Uprostřed udělejte důlek – do něj později vložíte šlehačku a ovoce. Můžete také udělat dvě tenčí (o něco méně vysoká) kolečka a dort později rozdělit na dvě vrstvy.
Předehřejte troubu na přibližně 130 °C a pavlovu pečte přibližně 60 minut. Dort by měl být na povrchu krémový a mít pevnou konzistenci. Uvnitř je však Pavlova stále pěnová a měkká. Je důležité, aby koláč po uplynutí doby pečení v troubě zcela vychladl. Neotvírejte dvířka pečicí trouby, jinak by se Pavlova z
Tip Na Přípravu:
Pro kuchaře, kteří se zajímají o historii: Novozélanďané a Australané se zcela neshodnou na tom, odkud přesně pavlova pochází. Každý z nich si nárokuje "vynález" tohoto receptu pro sebe. Je však poměrně jisté, že jako inspirace pro recept na pavlovu posloužila ruská baletka Anna Pavlovová a její nadýchaná tutu v pozdějších 20. letech 20. století.